Lista aktualności Lista aktualności

,,Dęby Niepodległości” w Nadleśnictwie Lądek Zdrój

W związku z obchodami 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu zainicjowała akcję sadzenia na Dolnym Śląsku ,,100 dębów na 100 lecie Odzyskania Niepodległości”. W akcję zostały zaangażowane wszystkie nadleśnictwa RDLP we Wrocławiu, które na swoim terenie posadziły uroczyście trzy dęby.

Nadleśnictwo Lądek Zdrój swoje trzy dęby posadziło w trzech różnych miejscach.

Pierwszy z dębów posadzono 31 października przy budynku nadleśnictwa w Strachocinie. W uroczystości podsadzenia dęba brała udział cała załoga Nadleśnictwa.

 

Drugi z dębów posadzono 8 listopada na skwerku w Lądku Zdroju. W uroczystości posadzenia dęba, oprócz leśników wzięły udział władze Miasta i Gminy Lądek Zdrój oraz dzieci i młodzież lądeckich szkół wraz z nauczycielami.

 

 

Trzeci dąb znalazł swoje miejsce na skwerku w mieście Stronie Śląskie. Uroczystość posadzenia dęba w Stroniu Śląskim odbyła się 9 listopada. Wzięły w niej udział władze Miasta i Gminy Stronie Śląskie oraz dzieci i nauczyciele ze strońskich szkół.

 

Wszystkie miejsca, na których posadzono ,,Dęby Niepodległości” upamiętniono kamiennymi postumentami z okolicznościowymi tablicami.